İhalemerkezim.com Nedir?

 

İhalemerkezim.com, Grubu güvencesiyle sunulan online hasarlı araç, hasarsız araç, 2.el satış ve oto dışı emtia pazarında alım satım ihale platformudur. İhalemerkezim.com sunduğu belirli araçların profesyonel ekspertiz hizmeti, iade garantisi, noter ve her türlü lojistik işlemleriyle, sigorta şirketleri, şahıs ve firmalar ile olan bağlılıkları ile bünyesinde bulunduracağı diğer araçların ve otodışı emtiaların özel olarak geliştirilen, güvenli alım satım işlemleri ve güvenli açık artırma sistemleriyle alım yapmak ve satmak isteyenlere kolay kullanılabilir ortam sunmak üzere hazırlanmıştır.

İhalemerkezim.com ‘da açık artırmaya çıkan otomobiller, sektör tecrübesiyle geliştirilen değerleme sistemi ve değerleme uzmanları vasıtasıyla satışa sunulur, en yüksek teklifi veren kullanıcı araçları veya otodışı emtia’ları almaya hak kazanır.

Satın Al yöntemi ile satışa sunulan araçlar veya otodışı emtia’lar da yine profesyonel değerleme uzmanları tarafından satışa sunulur, satın alma işlemlerini ilk tamamlayan kullanıcı araç veya otodışı emtia’ları satın almaya hak kazanır.

İhalemerkezim.com ‘da satmak veya satın almak için gerekli tüm işlemler web sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Hemen üye olun, satın al ve açık artırmalara katılın ve istediğiniz araç veya otodışı emtia’lara hemen sahip olun.

Üyelikten satışa kadar aklınıza takılan tüm sorular için Nasıl Çalışır? bölümünde yer alan açıklamalara göz atabilir, yanıt bulamadığınız her konu için 0850 259 22 11 no’lu telefondan Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00-18:00 saatleri arasında Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

 

Üyelik Ücretli mi? Nasıl Üye Olurum?

 

İhalemerkezim.com ’a üye olmak için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez Buraya tıklayarak, üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. İhalemerkezim.com ’da, 2 farklı üyelik türü vardır:

 

  • Bireysel Üyelik: Gerçek kişilerin, yani bir ticari unvana sahip olmayan üyelerin kullanabileceği seçenektir.

 

  • Kurumsal Üyelik:   Ticari unvana sahip tüzel kişi üyeler için sunulan seçenektir. (Özel ayrıcalıklar tanınmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen 0850 259 22 11 no’lu telefondan Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00-18:00 saatleri arasında Müşteri Hizmetleri’nden bilgi alınız.  

 

İhalemerkezim.com ’a üye olmak sadece birkaç dakika sürer ve kişiselleştirebileceğiniz, size özel bir sayfanın olmasını sağlar. Bu sayfada satın almayı düşündüğünüz araç veya otodışı emtia’ları takip listenize ekleyebilir, durumlarını takip edebilir ve açık artırmalar başladığında görebilirsiniz. Ayrıca daha önce kazandığınız araç veya otodışı emtia’ları ve aktif açık artırmalarda verdiğiniz teklifleri de bu sayfadan görebilmeniz mümkündür.

 

Güvenli mi?

 

İhalemerkezim.com işlerinde profesyonel ekibiyle ve tecrübesiyle sistemin tüm işleyişini dikkatlice planlayarak güvenliğiniz için her detayı düşünüp ihale heyecanını yaşayacağınız şekilde tasarlanmıştır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) 24.03.2016 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ‘nde kabul edilmiş ve 07.04.2016 tarihli 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun, kişisel verilerin gizliliğinin sağlanması, korunması ve izinsiz kullanımının önüne geçilmesi gibi temel amaçlar çerçevesinde tüm veri işleyen kişi ve kurumların uyumluluğunu esas almıştır.  İhalemerkezim.com da, tüm kuruluşlar gibi bu Kanun’a uymakla yükümlüdür ve sistemimizle paylaşılan tüm kişisel ve kurumsal veriler bu kapsamdadır.

Herhangi süreçle ilgili daha detaylı bilgi almak için veya  yanıt bulamadığınız her konu için 0850 259 22 11 no’lu telefondan Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00-18:00 saatleri arasında Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

 

Teklif Verebilmek İçin Ne Gerekli?

 

İhalemerkezim.com bireysel ve kurumsal sistemimize kayıt yapan tüm üyelerimiz için teklif verme hakları açık olacaktır. Öncesinde sadece yapmanız gereken Bireysel üyeler için sisteme kredi kartlarından provizyon blokesi yapması gerekecektir. İhale kazanılaması durumunda provizyon blokesi kalkacak ve yapılan bloke bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. Kurumsal üyeler için format farklı olup başvuru sonrası kendileri ile müşteri temsilcilerimiz irtibat kurup detaylı bilgilendirme yapacaktır. Provizyon bedeli kredi kartından bloke edildikten sonra, dilediğiniz araç veya otodışı ürünler için teklif yapmaya hazırsınız demektir. İhaleler ile ilgili minimum fiyat bedelleri İhalemerkezim.com tarafından tespit edilerek belirtilecektir.

 

İhale Sonrası Süreç Nasıl İşleyecek?

 

Açık / kapalı ihale, otodışı veya satın al sonuçlanmış olsa dahi, açık / kapalı ihale, otodışı veya satın al sonucunun kesinleşmesi her koşulda İhalemerkezim.com’un onaylaması şartına bağlıdır. Açık artırma bitikten sonra kazanan Üye, İhalemerkezim.com veritabanı kayıtlarına dayanarak İhalemerkezim.com tarafından belirlenir.

Açık artırma sonucu, kazanan Üye’ye e-mail vasıtasıyla bildirilecektir. Onay e-mail’i gönderilmemesi durumunda açık artırma onaylanmamış sayılır ve Üye aracı satın almaya hak kazanamaz. Üye’nin üyelik işlemi esnasında belirttiği e-mail hesabına bildirim gönderilmekle, bildirimin Üye’ye ulaştığı kabul edilir. Üye, iş bu hususa itiraz edemez.

Satın al yoluyla araç satın alan Üye’ye e-mail vasıtasıyla bildirim yapılarak Onay e-maili gönderilecektir. Onay e-mail’i gönderilmemesi durumunda satın al satışı onaylanmamış sayılır ve Üye aracı satın almaya hak kazanamaz. Üye’nin üyelik işlemi esnasında belirtiği e-mail hesabına bildirim gönderilmekle, bildirimin Üye’ye ulaştığı kabul edilir. Üye, işbu hususa itiraz edemez.

 

Provizyon Nedir?

 

Provizyon, satın alma süreci öncesinde Bireysel veya Kurumsal Üyelerin kredi kartından bloke edilen tutar anlamına gelir. İhaleyi kazanmanız durumunda, satın aldıklarınızın ödemesi tamamlanıp noter satış işlemleri tamamlandığında bloke edilen provizyon tutarı komisyon bedeli olarak İhalemerkezim.com tarafından tahsil edilmiş olur. İhaleyi kazanamadığınız durumlarda ihalemerkezim.com tarafından belirlenen süre sonunda provizyon bedeli otomatik olarak bloke edilen karta iade edilir.

 

Üye’ler İçin Banka Hesap Bilgileri

 

 

BANKA

İBAN

QNB FİNANSBANK

TR11 0011 1000 0000 0077 5062 20

TÜRKİYE İŞ BANKASI

TR69 0006 4000 0001 2210 1694 21

 

Provizyon Bedeli İle Kaç İhaleye Katılabilirim?

 

İhalemerkezim.com tarafından yayınlanan ihalelerde yaptığınız teklif bir teklif diğer üyeler tarafından geçilmediği sürece, kredi kartınızdan bloke edilen tutar sadece tek bir ihalede teklif verme hakkı tanır. İhale için vermiş olduğunuz teklif geçilmişse, provizyonu kullanarak başka bir ihaleye teklif verebilirsiniz.